Karton Petek Panel

REKOR PETEK sağlamlık ve maliyet avantajı sunar. Karton petek panel, seperatör olarak üst üste sıralanan ürünlerin arasında ara bölme olarak kullanılır ve palet ile koli içerisinde raf görevi üstlenir. Ürün katları arasındaki bağlantıyı kuvvetlendirerek, dağılmalarını engeller ve sevkiyat sırasında mukavemeti artırır.

%100 geri dönüşümlü karton hammaddeden üretilen petek panel, çevre dostu ve ekonomik bir ürün olarak ön plana çıkar. Hammaddesinde metal elementler içermez ve çevre dostu bir üründür.

Altıgen iç petek yapısı, ahşap ürünlere yakın bir mukavemet gücü sağlarken, hafif yapısı karton ürünlerden farklı değildir.

Altıgen iç petek hücrelerin ölçüleri azaldıkça, petek yapısı sıklaşır. Ürünün taşıma kapasitesi, direnci ve dayanıklılığı artar.

Deniz, tren ve kara yolu taşımacılığına ek olarak, hafif yapısı sayesinde havayolu taşımacılığı için de uygun bir üründür.

Panelsegmentinde yer alan standart ürünler maksimum verimlilik ve fiyat avantajı dikkate alınarak tasarlanmıştır. Ürünler; 150 gr/m2 Kraft liner yüzey, 150 gr/ m2 Honeycomb liner iç bölüm ve 150 gr/m2 Optikraft liner yüzey kalitesine sahiptir.

REKOR Strong segmentinde yer alan standart ürünler maksimum dayanıklılık ve verimlilik dikkate alınarak tasarlanmıştır. Ürünler; 270 gr/m2 Kraft liner yüzey, 150 gr/m2 Honeycomb liner iç bölüm ve 270 gr/m2 Kraft liner alt yüzey kalitesine sahiptir.

Rekor Petek Panel grubunda yer alan standart ürünler, uluslararası palet boyutları ve lojistik standartlar dikkate alarak hazırlanmıştır.

Kurumlara özel farklı boyutlarda üretim yapılır. Özel üretimlerde kalınlıklar 10 mm’den başlayarak 100 mm’ye kadar çıkmaktadır.

Özellikle tekstil sektöründe kullanılan deliklik (punched) petek panellerin kurumlara özel üretimi yapılır.

Karton palet

Rekor Karton Palet sağlamlık, hafiflik ve maliyet avantajı sunar. Petek panel ve kartondan üretilen Denika karton palet %100 geri dönüşümlü hammaddelerden oluşan yapasıyla çevre dostudur.

Altıgen iç petek yapısı, ahşap ürünlere yakın bir mukavemet gücü sağlarken, hafif yapısı karton ürünlerden farklı değildir. Ahşap paletlerin taşıma kapasitesine yakın bir performans sunarken, ağırlığı ise bir ahşap paletin yaklaşık 4’te 1’i seviyesindedir.

Isıl işlem ve fümigasyon gerektirmeyen malzemelerden üretildiği için ISPM 15 standartlarına uygunluğu bulunur. Sorunsuz ihracat olanağı sağlar.

Deniz, tren ve kara yolu taşımacılığına ek olarak, hafif yapısı sayesinde havayolu taşımacılığı için de uygun bir üründür.

Agrafsız, çivisiz ve tek parça olduğu için taşınan ürüne zarar vermez.

Hammaddesinde metal elementler içermez. Hijyenik bir üründür ve gıda ile ilaç endüstrisinde kullanıma uygundur.

Standart ölçülerin dışında farklı boyutlarda üretimi yapılmamaktadır. Ancak kurumlara özel farklı renk veya logolarda özel üretim imkanı bulunur.