VCI (Volatile Corrosion Inhibitors)

VCI nedir?
VCI yani Uçucu Korozyon Önleyici ambalaj metal korozyonu ile mücadelede kullanılan bir paketleme türüdür. Yağlama, wax ile kaplama gibi zahmetli ve pahalı eski yöntemlere karşın VCI teknolojisi temiz, uygulaması kolay, yenilikçi bir yöntemdir.

VCI nasıl çalışır?
VCI ambalaj ürünlerindeki özel kimyasallar uçucu bir yapıya sahiptir. Korunması gereken metaller VCI ürünleri ile sarıldığında uçucu olan VCI kimyasalları ortama yayılarak metalin yüzeyinde moleküler yapıda koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu koruyucu tabaka, korozyona neden olabilen rutubet, tuz, çevresel kirlilik ve diğer etken maddelerin metal yüzeyine bağlanmasına engel olur.

VCI ne kadar süreyle koruma sağlar?
VCI ambalaj ürünleri hem kısa hem de uzun süreli korumalar için geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Farklı metal yüzeylere göre dizayn edilen VCI formülasyonlarımız, doğru kullanıldığında 1 yıldan 5 yıla kadar koruma sağlar.

Yüksek miktardaki VCI konsantrasyonu sayesinde ortamdaki VCI buhar fazı devamlı ve eksiksiz oluşturularak uzun dönemli sevkiyatlarda nitelikli koruma sağlanmaktadır.

VCI nederelerde kullanılmalı?
VCI ambalaj ürünleri korozyonun meydana gelebileceği her türlü metal yüzeyin korunmasında kolayca ve güvenle kullanılabilir. Demir, çelik, çinko galvaniz, bakır, kurşun ve diğer metal kombinasyonlarındaki tüm metal ürünlerinizde kullanabilirsiniz.